Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]


Denizden elde edebileceğimiz en önemli besin kaynaklarından birisi olan ve önemi gün geçtikçe artan deniz yosunlarını yetiştirmek ve onlardan fayda elde etmeye yönelik online bir kurs (ACES), The Algae Technology Education Consortium (ATEC) tarafından düzenleniyor.

Online kursların ilk bölümü makroalgleri kapsamakta ve deniz yosunu yetiştirmek için temel becerileri öğrenmek isteyen ticari denizcilik endüstrilerinde çalışanlar kursun ana hedefinde yer almakta. Marine Agronomy, ticari balıkçılara, ıstakozculara, balık ve kabuklu deniz ürünleri yetiştiricililerine, hali hazırda sürdürdükleri işlerine ikinci bir gelir kapısı ekleyerek deniz yosunu yetiştirme fırsatı sunmayı hedefliyor.

Bu kurs, yosun bazlı su ürünleri yetiştiriciliğine başlamak isteyenler için, deniz yosunu da dahil olmak üzere çeşitli ticari deniz yosunlarının kültürüne kapsamlı bir başlangıç ​​sağlamak için seçilen ve yeni oluşturulan çevrimiçi bir video özetidir. Kurs, New England Sea Grant programı tarafından üretilen çok sayıda videoyu, uluslararası içeriği ve rehberli PowerPoint sunumlarını içerir.

Ek olarak, yeni oluşturulan videolar sektör öncülerini kapsayan; makroalglerin doğal ortamda hasat ve kültürlenmesinin tarihi; deniz yosunu ürünleri; uzun hat ayarı; hasat yöntemleri; kurutma teknikleri; insanların deniz yosunu kültüründeki deneyimleri hakkında sohbetler; ve izin süreçlerini de içermekte. Alg kültürü hakkında indirilebilecek daha uzun web seminerleri ve PDF belgeleri var.

ACES, hem ABD perspektifini hem de dünya çapında deniz yosunu kültürünün dahil edilmesini kapsayan ücretsiz bir çevrimiçi müfredattır. Bu kurs 53 çevrimiçi video ve 17 yayın içermektedir. 

Online kursa katılmak için lütfen buraya tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]