Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]


Deniz yosunlarını herhangi bir yerden almak konusunda bir kez daha düşünseniz iyi olur. Konu deniz yosunları olduğunda, vücudunuza ne koyduğunuz konusunda da ciddiyseniz, yosunun kaynağı önemlidir. 

Vücudunuza yarardan çok zarar vermek ve paranızı tamamen etkisiz bir grup alg için çarçur etmek istemiyorsanız çok önemli 8 husustan bahsetmekte fayda var.

  1. Sertifikalı, genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) organik algler edinin. Alglerde saflık önemlidir ve herbisitlerde ve böcek ilaçlarında tekrar tekrar dozlanan genetik mutantları yemek istemezsiniz. Spirulina ve Klorella alglerinin kalitesinde geniş bir fark vardır. Tüm algler aynı kalite kontrol seviyesi kullanılarak yetiştirilmez.

  2. Alglerine "dolgu" koyan spirulina ve chlorella şirketlerinden yosun almayın. Bu, gerçekten olumlu bir etki elde etmek için gerekli olan yosunun 10-20 katına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Sadece% 100 saf Spirulina ve Klorella alın. Benzer şekilde, özellikle vejeteryan veya vegansanız, jelatin içindeki alglerden almayın. Jelatinin çoğunun balık yağından yapıldığını düşünürsek çoğu durumda, bu jelatin kapsüllerde başka hangi dolgu maddelerinin bulunduğunu bilmiyor olursunuz.

  3. Ette olduğu gibi, farklı derecelerde Spirulina ve Klorella vardır. Daha düşük kaliteli sınıflar daha az besin, daha düşük protein konsantrasyonu ve daha az potens içerir ve bir kez daha, herhangi bir iyi etki elde etmek için normal miktarın 10-20 katı düşük bir alg türüne ihtiyacınız olacaktır.

  4. Spirulina ve Klorella'nın yetiştirildiği menşe ülke çok önemlidir. Örneğin, Çin'deki birçok spirulina tedarikçisinin kağıt işlerini tahrif ettikleri ve organik oldukları iddiasında bulundukları tespit edildi Aslında sadece bu sektör için değil, Çin'den tedarik edilen ve yanlış olarak sertifikalandırılmış pek çok ürün var. Yine de sadece satış yapmak isteyen bir şirket genellikle en ucuz tedarikçilerle gidecektir - ve bu çoğu zaman yosunları Çin'den satın aldıkları anlamına gelir. Bu çok tehlikelidir, çünkü gerçekten ne aldığınızı bilmiyorsunuz ve Çin'de yetiştirilen daha ucuz spirulina veya chlorella satın alırsanız sağlığınıza yardım etmekten daha fazla zarar veriyor olabilirsiniz. Ürünlerin içinde ilan edildiği kadar çok yüksek miktarda alg olmayabilir, kirleticiler bulaşmış olabilir.

  5. Benzer şekilde, Fukushima nükleer felaketinden kaynaklanan devam eden radyasyon sorunları nedeniyle, Japonya'da yetişen herhangi bir spirulina veya klorellaya karşı dikkatli olun. Spirulina ve chlorella, hidroponik olarak (suda) büyütülür, bu nedenle herhangi bir radyasyon, Japon suyunda küçük miktarlarda potansiyel olarak olabilir.

  6. Kaynağınıza dikkat edin, çünkü yosun çıkarma teknikleri söz konusu olduğunda farklılık gösterir. Besinler vücudunuz tarafından emilebilir hale getirmek için Klorella'nın dış kabuğunu "çatlatmak" için kullanılabilecek bir teknik, Klorellayı bir ses odasından geçirerek ve ekstraksiyon için ses dalgası titreşimlerini kullanmaktır. Bu, Klorellayı kırmak için cam boncuklarla yuvarladıkları 50 yıllık bir tekniği kullanan tüm Japon ve Asya'daki diğer klorella yetiştiricilerinin aksine nispeten daha yeni bir tekniktir ve Klorelladaki tüm besini korur. Cam içine yuvarlama yöntemi tehlikelidir çünkü, ilk olarak klorella camdaki kurşunla kontamine olabilir ve proses yüksek miktarda ısı ürettiğinden Klorella'nın besin kalitesine zarar verir.

  7. Isı ile kurutmaya maruz kalmış Spirulina veya Klorella kullanmayın. Bu çok önemlidir çünkü ısı alglerdeki aktif enzimlere zarar verir ve onun gerçekten “çiğ” bir besin olmasını engeller. Hava ile kurutma adı verilen bir işlem, alglerin havaya atılmasını ve daha sonra küçük "peletler" veya "parçalar" halinde paketlenen toz yığınlarına dönüşmesini sağlar ve bu işlem sırasında daha düşük ısı oluşur. Ayrıca çok daha güvenli olarak kabul edilir.

  8. Yosun koruma yöntemlerine dikkat edin. Örneğin algler, iki yıldan fazla stabil bir raf ömrüne sahip olan vakumlu, şeffaf olmayan torbalarda veya kaplarda kolayca ve güvenli bir şekilde saklanabilir. Bu tür kaplar, yosunları UV ışınlarından korumak için özel olarak kaplanabilir. Bu önemlidir çünkü algler gezegendeki en yüksek klorofil konsantrasyonuna sahiptir. Klorofil algleri yeşil yapan şeydir ancak ışığa çok duyarlıdır. Işık yosunlara çarpmaya başlar başlamaz klorofildeki besinler güçlerini kaybetmeye başlar. Yani spirulina veya chlorella'nız şeffaf bir kap veya torba içinde geliyorsa, bu iyi bir şey değildir. 


bengreenfieldfitness.com'daki yazıdan Türkçe'ye çevrilmiş ve adapte edilmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]