Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]


Su ürünleri sektörünün çok yakın gelecekte dahi dünyanın ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak için göz önünde olacağı kesin. Türkiye'de ne yazık ki gereken önemi ve değeri göremese de dünyanın farklı yerlerinde deniz ve iç sulardan ürün elde etmek üzerine bir çok çalışma devam ederken daha verimli, sürdürülebilir ve çevre ile uyum içinde su ürünleri yetiştiriciliğinin yolları da aranıyor.

Başarıya ulaşmanın doğru yolu, düzgün bir eğitimden geçerek mesleki açıdan donanımlı hale gelmekten geçiyor. Peki ama nasıl?

denizdenbabamciksa.com'un Youtube kanalı üzerinde yayınlamış olan yeni bir videoda, Su Ürünleri Mühendisi Cem Kadeş ile birlikte geleceğin su ürünleri profesyonellerini meslek yaşamları boyunca nelerin beklediğini konuştuk. Su ürünleri mühendisinin kim olduğundan ve dünyada bu işi kimlerin yaptığından, Türkiye'deki su ürünleri mühendisliği fakültelerinin eğitim niteliğinden mesleğimizin spesifik özelliklerine kadar pek çok konu hakkında detaylı bir sohhet gerçekleştirdik.

Gelecekte bizi ve mesleğimizi neler bekliyor, dönüşüm nasıl olacak ve nereden başlayacak, su ürünleri sektöründe robotik teknolojiler insanların yerini alabilecek mi? Hepsinin yanıtı bu videoda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]