Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Denizcilik sektörü için GPS ve uydu yazılımları üreten SuccorfishM2M, balıkçıların balıkçılık aktiviteleri hakkında veri toplamaları, bu veriyi saklamaları ve başka insanlarla paylaşmalarını kolaylaştırmak için yepyeni bir uygulamayı tanıttı.

Balıkçıların aktivitelerini kaydetmeleri için bir günlüğü de içinde barındıran uygulama çok yakın bir zaman önce tüm balıkçılar için ücretsiz olarak sunuldu.

SuccorfishM2M'in başkanı Tom Rossiter, balıkçıların, değişen deniz koşulları hakkında ve denizle ilgili iş yapanlar için önemli bir noktada durduğunu söylüyor ve tüm sektörlerin yararına sunulacak bilgilerin temininde kilit rol üstlendiklerini belirtiyor.

Rossiter, ayrıca balıkçılar için özel olarak tasarlanan Catch APP'in, sektörün içindeki pek çok soruna yanıt olacak endişeleri ortadan kaldıracak modern bir çözüm olacağını konuşmalarına ekledi.

SuccorfishM2M tarafından tasarlanan ve Blue Marine Foundation tarafından geliştirilen Catch APP, SC2-iVMS ile de tam bütünleşik olarak çalışıyor ve uygulamayı kullanan araçların lokasyonları ve aktiviteleri hakkında detaylı bir çıktı verebiliyor.

Uygulama, balıkçıların avcılık performanslarını sezonlara ve koşullara göre ölçümlendirmelerini ve hesaplamalarını kolaylıkla yapabilmelerini sağlıyor. Ayrıca denizlerden yapılan avcılığın gerçek miktarının bilinmesine katkı sağlayarak sürdürülebilirliği de teşvik edecek.

Rossiter, Catch APP'in denizcilik ve avcılık için önemli bir adım olduğunu belirtirken balıkçılığa dair etkin bir veri toplama çözümü haline gelebileceğini belirtti.

SuccorfishM2M Catch uygulamasını Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca  SuccorfishM2M ile ilgili daha fazla detaylı bilgi için http://succorfish.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://goo.gl/ZUvQJH

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]