Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Yeni bir sürdürülebilir akuakültür programı, Yeni Zelanda su ürünlerinin tanıtımını ve sektördeki pazar payını arttırmayı hedefliyor.

A+ Çevresel Sürdürülebilir Yönetim Sistemi, 17 Eylül'de düzenlenen Yeni Zelanda Su Ürünleri Konferansında resmi olarak tanıtıldı. Bu yeni sistem, Yeni Zelanda'nın Temel Endüstriler Bakanlığı'na bağlı Sürdürülebilir Çiftçilik Fonu tarafından da destekleniyor.

Geliştirilen bu yeni program, Yeni Zelanda'nın somon, istiridye ve midye gibi su ürünlerinin global pazarda daha fazla tutunmasını, görünür olmasını ve çevresel sürdürülebilirliğinin gösterilmesi için önemli bir araç olacak.

Program, bağımsız denetimlerden geçerek doğrulanmış ölçülebilir ve devamlılık arz eden bazı çevre kanunlarında da tesis etmeyi ve standardizasyonu sağlamayı hedefliyor. Bir ulus olarak dünyanın en büyük su ürünleri üreticisi olamasa bile en iyi su ürünleri üreticisi olabileceklerinin üzerini çizen Hon Nathan Guy, yeni geliştirilen bu programın, yüksek kaliteli su ürünlerinin sofralarına gelişine kadarki süreçleri ile günden güne daha fazla ilgi duyan tüketicileri bilgilendirmesinde rol oynayacağına dikkat çekiyor.

Yeni Zelanda Temel Endüstriler Bakanlığı (MPI) Sürdürülebilir Çiftçilik Fonu, A+ Çevresel Sürdrülebilir Yönetim Sistemine $256.000 katkıda bulundu ve program, Yeni Zelanda'daki üreticilerden de $189.000 toplamayı başardı.

Hükümetlerin ve sektörün bir arada çalışmasının güzel bir örneği olan bu program, Yeni Zelanda'nın kıyı sularından elde ettiği su ürünlerinin kalitesi yükseltmesi ve onları dünyanın farklı bölgelerine pazarlayabilmesi benzersiz bir fırsat.

Kaynak: http://goo.gl/ncO9jo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]