Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]


İğ iplikli siyanobakterler içinde yer alan Spirulina platensis, bünyesinde bulunan kaliteli proteinler sayesinde dünyanın farklı yerlerinde sıklıkla tüketilen yeni nesil gıdaların başında geliyor. Aztek yazıtlarında yer alan bilgilere göre Azteklerin temel gıda maddeleri arasında yer alan Spirulina, ayrıca flamingoların pembe rengini sağlayan pigmentlerin de kaynağı.

Düşük yağ asitleri ve kalorisi ile göz dolduran bu su ürünü, Amerika ve Avrupa'da bulunan en revaçtaki gıda takviyeleri arasında yer alıyor. Yüksek oranda kaliteli protein (60% ile 70% arasında) içeren Spirulina, bazı hastalıklar ile savaşta önemli bir etken olarak belirleniyor.

Spriulina, beta karoten formundaki A vitamini, tiamin, niasin, pyridoksine, kobalamin, C vitamini, D vitamini, E vitamini gibi pek çok yararlı maddeyi bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte, üretildiği yerlerdeki mineralleri de bünyesinde topluyor, ayrıca binlerce farklı enzim ile sindirimden zorlu geçen hastalıklara kadar pek çok konuda yardımcı etki gösteriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]