Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]


Türkiye’deki en büyük deniz akvaryumu olma özelliğini gösteren AquaVega, Avrupa’nınsa ikinci; dünyanın ise dördüncü büyük akvaryumu olma özelliğini taşıyor.

NataVega Outlet Alışveriş Merkezi bünyesinde yer alan AquaVega deniz akvaryumu, ayrıca dünyanın en uzun su altı tünelini de bünyesinde barındırıyor. 6000 metrekarelik dev bir alanı kaplayan akvaryum 4500 ton su alıyor ve sıfırdan yaklaşık 15 günde doluyor. Bu devasa akvaryumun içinde 10.000’den fazla balık yer alıyor. Bunların içinde denizlerin dev yırtıcıları köpek balıkları, en ilginç, hayranlık uyandıran ve merak edilen canlılar olan vatozlar, ahtapotlar, at nalı yengeci, ve piranalar ile birlikte Hint Okyanusu, Amazon nehri ve Nil nehrinden tatlı su balıkları yer alacak.

Bünyesinde bir de 360 derecelik akvaryum manzarası sunan bir de restoran bulunuyor. İçine yalnızca asansörler kullanılarak inilebilen bu restoran, akvaryumun içinde yemek yendiği hissini yaratacak şekilde tasarlanmış.

AquaVega’nın çeşitli grup indirimleri ve profesyonel rehberler eşliğinde grup gezi saatleri düzenliyor.  Bununla birlikte giriş ücretleri siviller için 21TL, öğrenciler içinse 17TL olarak belirlenmiş.

AquaVega ile ilgili detaylı bilgiye http://www.aquavega.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]