Suyun altından tişörtlere: Seathinks

Suyun altı, pek çok tutkuyu bir arada barındırıyor. Bazıları yalnızca izlemek için suyun altına iniyor, bazıları avlanmak için bazılarıysa tasarlamak için.

Türkiye’de özellikle son zamanlarda tişört tasarımları konusunda gayet iyi işler yapıyorlar. Kaliteli tasarımlar iyi malzemelerle buluşuyor ve ortaya Türk tasarımcıların imzalarını taşıyan gerçekten şık ve kullanışlı ürünler çıkıyor. Bunlardan birisi de, tesadüfen bir sosyal medya reklamında rastladığım Seathinks.

seathinks.com adresinde bir online alışveriş merkezini barındıran marka, özellikle su altından kıyafetlerimize taşıdığı tişört tasarımları ile son derece ilgi çekiyor. Denizi, dalmayı ve suyun altını seven bir grup insanın ortaya çıkardığı tasarımlar arasındaki Galata Kulesi ile kombine edilmiş simit ve mavi balık konseptini, bej rengi tişörtün üstüne basılmış haliyle enfes buluyorum. Yalnızca o mu, hardal rengin üzerine basılmış bir başka tasarım yada balık burcu dizaynı harika!

Web sitelerine ulaşmamın ardından Seathinks ile iletişime geçerek denizdenbabamciksa.com da yayınlamak üzere kısa bir söyleşi yapıp yapamayacağımızı sordum ve Seathinks’ten Gökçe Durusoy bu talebime olumlu yanıt verdi.

İnsanların uçabildiği tek yerin su altı olduğunu düşünen Gökçe Durusoy için su altı aynı zamanda bir yaşam tarzı. Fazla uzatmadan  kendisiyle yaptığımız kısa söyleşiyle baş başa bırakayım sizi.

Öncelikle iki soruyla başlayalım. Seathinks nasıl ortaya çıktı?

Seathinks, bundan seneler önce keyifli bir dalış sonrası ortaya çıkan bir fikir. Dalış duayeni bir hocamıza doğumgünü hediyesi olarak sualtı temalı bir tişört tasarlayıp hediye edince ve bundan çok büyük bir keyif alınca bu fikir düştü akıllara… İki büyük tutku sualtı ve tasarımın birleşimi ile ortaya Seathinks çıktı.

Neden özellikle balıklar ve sualtı?

Dalış ve sualtı benim için bir yaşam tarzı, bir tutku. İnsanın uçabildiği tek yerin sualtı olduğunu deneyimlediğim gün dalıştan da kopamayacağımı anlamıştım.

Derin mavinin bir parçası olmak, sualtı dünyası ve canlıları ile bir bütün olmak, suyun altında uçabilmek, mavinin tonlarına dalıp gitmek… Yani aslında tüm hikaye sualtında başladı, öyle olunca da Seathinks tasarımlarında balıklar ve sualtı olması kaçınılmazdı.

Tişörtlerin üzerindeki desenleri kim çiziyor? Hepsi çok güzeller ve kesinlikle uyumlular!

Desenleri beğendiğinizi duymak çok güzel:) Tasarımları son aşamada ben hayata geçiriyorum ama öncesinde ve çizim sürecinde dalış ve sualtı tutkunu arkadaşlarımızla fikir gruplarımız oluyor.

Deniz demişken; denizden elde ettiğimiz ürünlerle aranız nasıl, örneğin ne kadar sıklıkla su ürünlerini tüketiyorsunuz?

Su ürünleri tüketimi ile ilgili sorunuza Seathinks olarak değil de daha çok kişisel bir cevap verebilirim:) Doğanın dengesini bozmamak koşulu ile zira avlanma zamanları konusuna şahsen çok özen gösteriyorum, su ürünleri tüketiyorum, yaz aylarında kışa nazaran daha sık oluyor.

Yakın yada uzak zamanlı olarak, Seathinks’te başka ne gibi yenilikler göreceğiz?

Yeni desen çalışmalarımız her zaman en önem verdiğimiz yeniliğimiz olacak. 2015 yazı için ise t-shirt dışında yeni ürünler düşünüyoruz.

denizdenbabamciksa.com’a konuk olduğunuz için teşekkür ederiz! Bol güneşli ve berrak denizli günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.