Hindistan’da, karidesi halka sevdirmek için üniversite destekli proje

In Haberler, Mutfak, Sorular ve cevaplar, Su ürünleri, Tüketim


New Indian Express’in raporuna göre, karides pazarındaki aracılardan kaçınarak çiftçilerden gruplar oluşturulacak ve bu grupların doğrudan ihracat yapması desteklenecek.

KUFOS, yetiştiriciliği başarılı şekilde sürdürebilmek için su ürünleri kurumundaki lisanslanma işlerine de destek olacak.

Üniversite ayrıca, kurulan grupların farkındalığını arttırmak için gruplarla sektörün deneyimli profesyonellerini bir araya getireceği bir etkinliği 20 – 21 Ağustos tarihleri arasında düzenleyecek. Bu etkinlikte çiftçi grupları ile ülkedeki büyük su ürünleri üreticileri, yem sanayisi ve profesyoneller bir araya gelecek.

Projenin amaçları arasında, büyük miktarlarda yatırım yapmadan da çevre dostu ve sürdürülebilir su ürünleri üretiminin mümkün olabildiğini göstermek de var. Bununla birlikte, işsizliği azaltmak ve insanları üretim sahalarına sokmak ve onları iş sahibi yaparak para kazanmalarına destek olmak işin bir diğer başlıca görevi.

Karidesler, bünyelerindeki yüksek protein oranı ve iyi miktardaki Omega-3 miktarıyla dünyadaki su ürünleri tüketimi pazarındaki en önemli oyunculardan birisi. Birim alandan elde edilebilen yüksek üretim miktarıyla üretim planlamalarında önemli bir yer tutan karides, geleceğin tutarlı ve süreklilik arz edebilecek protein kaynakları arasında.

Kaynak: http://www.thefishsite.com/fishnews/26187/kufos-to-launch-largescale-vannamei-shrimp-farming-project/

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.